Luc Appermont over andersgeaardheid door de jaren heen
Luc Appermont presenteerde afgelopen weekend aan de zijde van de 53-jaar jongere Wannes Lacroix de allereerste Limburg Pride.
In De Morgen lezen we dat Wannes zelfs nooit ‘uit de kast moest komen’ bij zijn ouders, een gemak waar Luc destijds alleen maar van kon dromen. “Homo zijn bestond toen zogezegd niet”, gaat hij van start. “Ik moet toegeven dat ik zelf ook al wat leeftijd had voor ik besefte dat het een optie kon zijn. Het heeft een hele tijd geduurd voor ik wist wat ik wilde. Het feit dat al mijn jeugdvrienden hetero zijn, is daar het beste bewijs van. We gaven eens een feestje voor vrienden van Bart en mij: aan de ene kant van de tafel zaten alleen maar homo's en aan de andere kant hetero's.”
De presentator vraagt zich echter één ding nog steeds af. “Vroeger, toen ik jong was, moeten er toch evenveel homo’s geweest zijn als nu? Pas op mijn negentiende, toen ik aan de Studio Herman Teirlinck ging studeren, zag ik dat het bestond, want toen zat er eentje in mijn klas. Ik had er nooit eerder een gezien, had nog nooit over andersgeaardheid gesproken. Het was net of wij toen allemaal in den duik leefden.”

