.
De Mol - Aflevering 6
zondag 25 april 2021

Drama voor de groepspot in De Mol

Er wordt historisch weinig geld verdiend dit seizoen...

€14600, zoveel geld zit er in de pot bij het begin van de ‘kwartfinale’ van de Mol.

De moraal zit goed en de groep heeft echt zin om geld te verdienen als ze richting Duitse hoofdstad Berlijn trekt, maar op de grens van de voormalige DDR doet Gilles hen de mededeling dat ze de hele aflevering geen notities mogen nemen over De Mol in hun Molboekje. De boekjes worden daar ook onmiddellijk ingeleverd. Als ze tijdens de aflevering toch info over De Mol verzamelen, dan verliezen ze €4000. Dat wil de groep niet laten gebeuren. Op het hart van de Leerdammer zweren de vijf elkaar eeuwige trouw.

De groep moet in Berlijn zeven foto’s trekken van graffitikunstwerken. De copies van die zeven foto’s met telkens één fout erop hangen in een oude fabriek. De groep moet op elk kunstwerk de fout vinden om €3500 te verdienen, €500 per schilderij dus.

Eindelijk doet de groep nog eens iets goed. Ze weten met weinig weerstand van de chasers zes van de zeven verschillen te vinden en omdat Philip nog niet in het veld geweest is, omdat hij naar eigen zeggen niet kan schieten, krijgt hij de grote verantwoordelijkheid om het laatste verschil nog te gaan vinden voor een verdubbeling van de reeds gewonnen €3000, alleen, achtervolgd door chasers, paintballgeweer in de hand.

Euforisch is Philip als hij ervan overtuigd is dat hij net op tijd het zevende verschil vindt, maar een paar minuten later verbreekt Gilles de vreugde door te melden dat Philip niet het correcte verschil heeft aangeduid. Blij dat er toch iets verdiend is, keert de groep lichtelijk gedesillusioneerd terug naar hun Berlijnse loft.

Daar worden ze voor een dilemma gesteld: in de dossiers van de kandidaten kijken en zo de €4000 verliezen die Gilles hen in het begin van de aflevering heeft aangeboden, of niet kijken en zonder extra informatie verder gaan in het spel maar wel €4000 rijker. Of er effectief iemand gekeken heeft, dat is nog bang afwachten.

Jasmien en Lennart trekken de volgende dag hun pilotenkostuum aan en moeten een Boeing 747 van Berlijn naar Brussel zien te vliegen. Weliswaar in een simulator, maar het voelt allemaal zeer echt aan. Als het hen lukt zonder hulp van de toren, krijgen ze €5000. Elke keer ze toch hulp vragen van de toren, verlaagt de inzet. Philip, Sven en Annelotte moeten vanuit een vliegtuighangar de instructies voor het opstijgen, landen én de extra kerosine vrijspelen. Je zou bijna denken dat het weer helemaal goed zal komen en er nog eens geld zal verdiend worden want, mits wat spannend oponthoud en de gebruikelijke onkunde van Philip, slaagt het trio er wel in om Lennart en Jasmien alle info en materiaal te bezorgen om goed te landen. Helaas is de uitvoering van Jasmien en Lennart in de cockpit niet om over naar huis te schrijven. Enkele meters voor de luchthaven van Zaventem crasht het duo met zijn Boeing 747 in de bossen aan de rand van Brussel. Gelukkig was het een simulator of we zaten in één klap met twee kandidaten minder. €5000 gaan in virtuele vlammen op.

Net voor de eliminatie van die avond, nodigt Gilles elke kandidaat apart uit voor een gesprek. Hij vertelt hen dat de avond ervoor iemand in de dossiers gekeken heeft en zo de €4000 niet verdiend wordt. Maar in de DDR in het Mol-tijdperk wordt verraad beloond. Iedereen die niet in de dossiers heeft gekeken, mag geld uit de pot inzetten om de opnames van de avond ervoor aan te kopen. Als er op die opnames bewijs staat dat één van de kandidaten in de dossiers heeft gekeken, gaat het ingezette geld uit de pot en krijgt de persoon die het hoogste bedrag heeft ingezet een vrijstelling. Er knapt iets bij Lennart bij het horen van het verlies van de €4000 en hij zet zomaar €10000 vanuit de groepspot in en kiest de opname van Philip. Die blijkt effectief in de dossiers gekeken te hebben. Verraad wordt beloond in De Mol. Maar wat is je grootste beloning, Lennart? De vrijstelling of de €10000 uit de pot?

Jasmien is het spoor naar De Mol kwijt, ondanks het feit dat ze ook in de dossiers heeft gekeken, en ziet haar rode scherm verschijnen na de eliminatietest. Met vier zijn ze nog, de deelnemers van deze editie. Drie mannen, één vrouw. Drie kandidaten en één Mol op volle triomftocht.