Zondag in De Pré Historie
Afspraak zondag 21 september om 10 uur in De Pré Historie op Radio 2 en Radio 2 Bene Bene met twee uur lang nieuws en hits uit de derde week van juni 1964, 1974, 1984 en 1994.
61 jaar geleden zetten The Kinks de toon voor een nieuwe sound in de Britse pop en rock met hun hitsingle You Really Got Me. En ook in week drie van september 1964 stonden automobilisten in ons land al in de file weet Guy De Pré.
Met zijn versie van I Shot The Sheriff van Bob Marley scoorde Eric Clapton 51 jaar geleden een wereldhit. Minister van defensie Paul Vanden Boeynants had het in week 3 van september 1974 over de omstreden aankoop van nieuwe gevechtsvliegtuigen voor het Belgische leger.
Het heerlijke Smooth Operator zette Sade 41 jaar geleden muzikaal op de kaart. En Jean-Marie Pfaff kondigde in de derde septemberweek van 1984 aan dat hij op audiëntie ging bij de Paus.
Hemelsblauw van Will Tura was niet enkel het favoriete liedje van mijn mama, maar 31 jaar geleden ook de zoveelste successingle van Will. En nog in de derde week van september 1994 had de Nationale Loterij in ons land voor het eerst een extra grote Lotto-pot.
COMPLETE PLAYLIST
Oh pretty woman – ROY ORBISON
You really got me – THE KINKS
A hard day’s night – THE BEATLES
De winter was lang – WILLEKE ALBERTI
My guy – MARY WELLS
Where did our love go – THE SUPREMES
She’s not there – THE ZOMBIES
Una lacrima sul viso – BABBY SOLO
The Wall Street shuffle – 10 CC
Kissing in the back row of the movies – THE DRIFTERS
The hostage – DONNA SUMMER
I shot the sheriff – ERIC CLAPTON
Rock the boat – THE HUES CORPORATION
Mirella – ROB DE NIJS
Machine gun – THE COMMODORES (instrumental)
Dr. Beat – MIAMI SOUND MACHINE
Careless whisper – GEORGE MICHAEL
I won’t let the sun go down on me – NIK KERSHAW
Ik leef voor jou – ANN CHRISTY
Jump (for my love) – THE POINTER SISTERS
Drive – THE CARS
Smooth operator – SADE
Declaracion de amor – THE DINKY TOYS & BEA LUNA
Love is all around – WET WET WET
Jambo jambo jambo – RAGGA 2 SUNSHINE
Baby, I love your way – BIG MOUNTAIN
Hemelsblauw – WILL TURA
Third time lucky – BASIA (instrumental)
