.
News Image

VTM 2 gaat ‘on the road’ met 10 straffe Lady Truckers

In de week is mijn truck mijne vent en in ’t weekend heb ik een andere


Ons land telt 57.000 truckchauffeurs, waarvan amper 750 vrouwen. Dat zij niet moeten onderdoen voor hun mannelijke collega’s tonen ze in de nieuwe realityreeks Lady Truckers, die vanaf morgen, dinsdag 1 september, om 21.35 bij VTM 2 te zien is. In Lady Truckers vertellen 10 vrouwelijke truckchauffeurs over hun bijzondere job, het leven onderweg, het respect dat ze krijgen, de vooroordelen waarmee ze geconfronteerd worden en het vrouw-zijn in een mannenwereld.



Eén ding is zeker: achter het stuur van hun vrachtwagen zijn zij de baas. En hun vrouwelijkheid, die verliezen ze nooit. Dat is ook te zien aan hun truck, die vaak een verlengde is van hun persoonlijkheid. Volledig in het roze, met extra lampjes, stickers, neon lights of vol met foto’s: hij moet ‘customized’ zijn. Hun truck is hun thuis en die betreden zonder je schoenen uit te doen is uit den boze. Eén voor één voelen ze de diesel door hun aderen stromen.



Elke rit brengt de Lady Truckers nieuwe uitdagingen, want ze weten vaak niet wanneer ze aankomen of waar ze de nacht zullen doorbrengen. Vertrekken voor dag en dauw, lange dagen en vaak ver en lang weg van huis en hun kinderen. Maar telkens zitten ze met veel goesting achter het stuur.



Van rookie Evelyn, die net haar rijbewijs haalt, tot de ervaren Edith, voor wie de weg geen geheimen meer heeft: deze 10 Lady Truckers nemen de kijkers mee ‘on the road’



Zij komen aan bod in de eerste aflevering:

Shana - “De Babe” - 31 jaar - Waregem - 5 jaar Lady Trucker

Shana is een populaire en graag geziene truckchauffeur. Overal waar ze komt, wordt ze herkend door andere truckers. Shana: “Het is een mannenwereld en je moet je mannetje kunnen staan, maar het is wel een mooie wereld.”



Ulrycke - “De Rebel” - 24 jaar - Hooglede - 3 jaar Lady Trucker

Ulrycke noemt zichzelf graag een rebel in een roze truck. Ze neemt geen blad voor de mond en reacties van de mannen is ze meestal een stapje voor. Ulrycke: “Alleen mijn camion telt. Ik wilde een roze truck omdat iedereen zei: je durft niet. Als je hem ziet staan, dat is beter dan klaarkomen.”



Edith - “De Experte” - 42 jaar - Lichtervelde - 25 jaar Lady Trucker

Edit zit al 25 jaar achter het stuur en heeft ervaring zat. Haar job als truckchauffeur combineert ze met de opvoeding van haar 5 kinderen. Edith: “Rijden is zalig. De trek naar de baan, je kan dat niet uitleggen als je er zelf niet inzit.”



Caroline - “De Nachtraaf” - 39 jaar - Leest - 14 jaar Lady Trucker

Caroline is een echte nachtraaf. Als nachtchauffeur start ze haar werkdag wanneer die van de meeste collega’s erop zit. Caroline: “De nacht brengt mij rust, brengt mij tot mijn zinnen. Een volle maan, dat zijn dingen waar ik van geniet.”



Tinne - “De Specialiste” - 32 jaar - Lichtaart - 13 jaar Lady Trucker

Tinne is gespecialiseerd in het transporteren van uitzonderlijk vervoer en wordt daarbij bijgestaan door haar trotse papa. Tinne: “Het is niet iedereen gegeven om daarmee te rijden, het blijft moeilijk om in te schatten hoe breed dat is. Mijn begeleiders zijn mijn spiegels.”



Lady Truckers: nieuw vanaf morgen, dinsdag 1 september, om 21.35 bij VTM 2