Katja Retsin ziet dochter dan toch in haar voetsporen treden
Manou, de dochter van Katja Retsin en Jan Schepens besloot in eerste instantie om aan de opleiding handelsingenieur te beginnen. Na enige tijd besloot ze echter om deze studie op te geven en in Barcelona musical te gaan volgen.
“Ik ben die economische studie begonnen omdat ik per se niét hetzelfde wou doen als mijn ouders”, geeft Manou eerlijk toe in Het Laatste Nieuws. “Ik kreeg die vraag voortdurend: 'En? Ga jij in de voetsporen van je papa en mama treden?' Ik was het kind van, dús moest ik wel gaan acteren of zingen of presenteren. Alsof ik niet eens een keuze had, of gewoon maar de 'makkelijkste' weg koos. En daar wilde ik me tegen afzetten. Ik wilde mijn eigen identiteit creëren. Ik zong en ik speelde mee in musicals, maar dat zag ik puur als een hobby. Ik was ook bang om er mijn job van te maken. Ik heb thuis genoeg gezien hoe onzeker en onvoorspelbaar die jobs in de media en het theater zijn.”
Toen ze echter aan het studeren was en geen tijd meer had voor muziek of theater, begon Manou haar grote passie heel hard te missen. “Het zat veel dieper dan ik zelf had gedacht. Ik moest toegeven dat ik inderdaad geen keuze had: om gelukkig te worden, moest ik gewoon alles op zingen en acteren zetten. Het zit echt in mijn genen. Bij mijn broer en zus ook, die staan ook allebei op een podium. Ik heb me er nog het hardste tegen verzet.”

