.
Katja Retsin
maandag 1 december 2025

Katja Retsin blikt terug op jeugdjaren

“Constante angst voor oorlog”

Wanneer de reporter van Het Laatste Nieuws aan Katja Retsin vraagt hoe haar eerste kinderjaren verliepen, geeft het tv-gezicht aan dat ze uit een erg warm nest met liefdevolle ouders komt.

“Maar ik was een nogal bang, angstig kind”, geeft ze eerlijk toe. “Alles wat buiten 'het gezin' was, joeg mij angst aan. Nieuwe mensen ontmoeten. Een familiefeest. De bakker binnenstappen. Voor elke nieuwe situatie was ik panisch, en dat trok zich zelfs door in mijn hobby's. Ik deed ballet, ik kon dat goed, maar op een dag stelde mijn lerares aan mijn ouders voor dat ik ingangsexamen zou doen bij de balletschool, en dat idee van op internaat te moeten: ik ben onmiddellijk gestopt. Ik heb nooit nog ballet gedaan.”

Ook had Katja een constante angst voor oorlog. “Vlak bij de school waar ik zat, woonde Wilfried Martens, maar het waren de jaren tachtig — de jaren van de CCC — en zo was er eens een bommelding waarvoor de hele omgeving ontruimd moest worden. Op het al angstige kind dat ik was, maakte dat grote indruk en ik heb dat lang meegedragen. Vaak weende ik mezelf in slaap, want dan stelde ik mezelf levendig voor dat er oorlog zou komen. Ik zou op school zitten, de vijand zou binnenvallen, en ik zou mijn ouders nooit nog terugvinden. En dat er thuis vaak over WO II verteld werd, hielp daar natuurlijk niet bij.”

Bio van Katja Retsin

Meer Over:

Katja Retsin