Karen Damen: 'ik ga zoveel stront over mij heen krijgen'
Karen Damen doet alleen nog haar eigen zin.
Aanstaande woensdag start niet alleen het programma “Karen maakt een plaat” op VIER, die dag kan je haar eerste officiële solosingle “Hoge bomen” aanschaffen. Hoge bomen vangen veel wind, dat heeft Karen Damen de afgelopen 19 jaar mogen ondervinden. Als de rosse van K3 stond ze bijna constant in de schijnwerpers, niet in het minst omdat ze op een bepaald moment een relatie had met Studio 100-baas Gert Verhulst.
Karen Damen heeft net zoals haar vroegere collega’s van K3 – en dan hebben we het over Kathleen en Kristel Verbeke – goed geboerd. K3 bracht haar veel geld op, dat is algemeen geweten. Eigenlijk hoeft Karen zelfs niet meer te werken maar wat zou ze dan een hele dag doen? In haar bed ongelukkig wezen te zijn? Dat is niets voor Karen. Genieten van het leven is best ok maar Karen besloot haar grote droom werkelijkheid te maken en een soloplaat op te nemen. Echt haar eigen zin doen zonder dat de collega’s hun mening ventileren, zonder dat de marketingmachine van Studio 100 haar oplegt wat de eerste single zal zijn, zonder dat er over ditjes en datjes gezongen moet worden. Neen, Karen maakt écht haar eigen plaat. En dat mag best wat kosten want Karen werkt met de beste componisten, wist Raymond Geerts van Hooverphonic te strikken als producer en kon onder andere Tourist LeMC, Raf Cokes, Gert Verhulst en Iris Van Straten (Sabrina in de Familie Backeljau) strikken om mee te schrijven aan nummers voor haar debuutalbum. Karen Damen was van begin tot eind bij de creatie van haar plaat aanwezig en ze nam zelf de telefoon – onder lichte dwang van haar man Antony – om enkele mensen te bellen. Naast de eerder vermelde namen zijn er nog meer bekende namen die aan het album van Karen hebben meegewerkt maar om het plezier van tv-kijkend Vlaanderen niet te vergallen, komen we pas later aan de weet of bijvoorbeeld een Will Tura écht een tekst geschreven heeft voor het album van Karen Damen.
Dat album is ondertussen klaar en verschijnt binnen drie weken. Karen is benieuwd naar de commentaren en ging door het dak toen ze vrijdag op de sociale media positieve reacties kreeg op haar single “Hoge Bomen’”. Vorige maand schreef Het Laatste Nieuws dat haar nummer “Een Ander Spoor” flopte. “Ik heb dat níet gelezen. Sorry dat ik het zo cru zeg, maar ik vond dat een non-artikel: 'De single van Karen Damen is geen flop, maar wordt toch ook niet enorm veel gedraaid.'”, reageert Karen Damen in de kranten van Mediahuis. “Dan denk ik: 'Maar wacht eens efkes, wat wilt ge nu eigenlijk zeggen? Schrijf dan niets, hé.' Feit is dat 'Een Ander Spoor' een tiental keer per week gespeeld wordt op Radio 2 en we staan hoog in de Vlaamse hitparade. Dus, het gaat helemaal niet slecht”, besluit Karen Damen. Karen slaat de nagel op de kop, haar single heeft veel airplay op Radio 2 en stond op 4 in de Vlaamse Ultratop 50 Singles. De verwachting dat zij als gewezen K3-tje moeiteloos op 1 zou komen was er bij haar niet. Meer zelfs, haar single hoeft zelfs geen hit te worden. “Nee, ik wil gewoon dat de mensen naar mijn liedjes luisteren. Want - en laat dit nu niet hautain overkomen - ik heb die hits eigenlijk helemaal niet nodig. Als de plaat geen commercieel succes wordt, zal ik geen boterham minder moeten eten. Ik heb alles al bereikt wat ik wilde bereiken.”
Eind 2015 had Karen Damen een financieel vermogen van 1,75 miljoen euro, vandaag de dag zal dat niet overdreven veel meer of minder zijn. Karen en Antony bouwden enkele jaren geleden een villa in Lint en die villa is de uitvalsbasis voor “Karen maakt een plaat”. Karen kon als het ware recht uit haar bed naar de studio in de kelder om daar haar liedjes in te zingen. Karen geeft in “Karen maakt een plaat” een unieke inkijk in haar leven. Haar man Antony bleef jarenlang in de schaduw van zijn vrouw maar ontsnapt deze keer niet aan de kijkers. In “Karen maakt een plaat” zien we Karen op tv zoals ze is en schrikt ze er niet voor terug om haar zoon Sky op zijn plaats te zetten wanneer hij zijn ontevredenheid uit. Ik weet ook dat ik daar commentaar op zal krijgen. Daarom zeg ik in de uitzending: 'Sky, jij klinkt nu wel een klein beetje als een verwend nest.' Ik weet dat jij dit aanhaalt om te lachen, maar ik weet ook dat ik daar echte kritiek op zal krijgen. Mannekes, ik ga zóveel stront over mij heen krijgen, maar ik weet het op voorhand, hé. Ach, laat maar komen.”
En ja, Karen gaat ook weer huilen want haar debuutplaat opnemen is het afsluiten van een droom die ze al vele jaren heeft. En als we James Cooke mogen geloven – die heeft als goede vriend van Karen bijna alle nummers al gehoord – is de debuutplaat van Karen een parel. Hoe dan ook is Karen klaar om een hoog bagger over zich heen te krijgen. De fans die hopen dat Karen toch een beetje de K3-stijl zal behouden, zullen teleurgesteld zijn. Karen doet haar eigen ding, zonder toegevingen. “Mislukken kan niet meer, want voor mij is de plaat nu al een succes, en ík vind ze goed. Als ik mijn bucket list erbij neem, kan ik 'plaat maken' afvinken, een droom die ik al sinds mijn zesde levensjaar koester. Megatrots ben ik er op. Als de mensen het nu ook nog goed vinden, is dat mooi meegenomen”, besluit Karen Damen in de kranten van Mediahuis.
