Gerda Marchand: “Zij waren zeker in de gevangenis beland”
Ze is 86 en was ooit een van de populairste actrices van ons land: Gerda Marchand. Ze woont nu in een woonzorgcentrum en dat vindt ze prima. Daar blikt ze regelmatig terug op de mooie, maar ook moeilijke momenten in haar leven.
“De opleiding aan Herman Teirlinck was onvergetelijk. We zaten er met jonge mensen samen die tegen de stroom durfden in te gaan. Dat was echt het volle leven. Op mijn contract bij de KVS en de prijzen die ik kreeg ben ik natuurlijk trots. Uiteraard waren de geboortes van mijn kinderen ook heel intens”, vertelt ze aan Primo.
De minder mooie momenten hebben dan weer te maken met #MeToo. Een begrip dat nog niet bestond in die tijd, maar die helaas wel voorkwam.
“Had het bestaan waren sommige mensen met wie ik in contact kwam zeker in de gevangenis beland. Ik heb ook partnergeweld meegemaakt, maar ook dat heb ik overleefd.”