.
News Image

Eén werkt aan nieuwe fictiereeks

Op maandag 17 maart starten Eén en Fobic Fims met de opnamen van de nieuwe tvreeks Voor wat hoort wat.

Op maandag 17 maart starten Eén en Fobic Fims met de opnamen van de nieuwe tvreeks Voor wat hoort wat. Het verhaal gaat over vier jongeren die een werkstraf uitzitten in een seniorie aan de kust. Tiny Bertels, Chris Lomme, Peter Faber, Marilou Mermans, Jaak Van Assche, Tuur De Weert en Lize Feryn vertolken de hoofdrollen en Christophe Van Rompaey neemt de regie voor zijn rekening.

Voor wat hoort wat vertelt het verhaal van vier jongeren die een werkstraf uitzitten in een seniorie aan de kust. De inspiratie voor de reeks borrelde op na het bekijken van de Koppen XL-reportage De generatiekloof, eerder uitgezonden als When teenage meets old age op BBC2. Fobic Films en Eén sloegen vervolgens de handen in elkaar voor Voor wat hoort wat. De reeks kan daarnaast rekenen op de steun van het Vlaamse Mediafonds en van Media, het subsidieprogramma van de Europese Commissie.

Voor wat hoort wat gaat over vier jongeren die na het plegen van verschillende criminele feiten terechtkomen in een luxebejaardentehuis aan de kust. Zowel voor hen als voor de bewoners is dat een grote schok. Het zijn twee werelden die botsen. Als plots donkere wolken boven de seniorie hangen, kan alleen een radicale actie het onheil afwenden. Maar dan moeten de oudjes wel de hulp inroepen van de vier tieners.

Tiny Bertels kruipt in de huid van de eigenares van het bejaardentehuis. De bejaarden worden vertolkt door onder andere Chris Lomme, Peter Faber, Marilou Mermans, Jaak Van Assche en Tuur De Weert. Lize Feryn neemt een van de jongerenrollen voor haar rekening. De andere jongerenrollen worden vertolkt door nieuw talent. Christophe Van Rompaey, met onder meer de populaire langspeelfilm Aanrijding in Moscou op het palmares, tekent voor de regie. Samen met Jacques Boon, bekend van Pauline en Paulette en Vidange perdue en het jonge scenaristencollectief Maliboe, voert hij dit project uit. Voor Geoffrey Enthoven en Mariano Vanhoof, zaakvoerders van het productiehuis Fobic Films, is het de eerste keer dat ze een serie maken. Zij maakten internationaal furore met de langspeelfilm Hasta la vista. Momenteel is hun nieuwe film Halfweg, ook een coproductie met Eén, te zien in de bioscoop.

Voor wat hoort wat wordt ten vroegste in 2015 uitgezonden op Eén.