Daphne Agten: “Ik lijk een soort moeder Theresa”
Er wordt wel eens gezegd dat alle mopjes van de juryleden in ‘De Slimste Mens Ter Wereld’ zijn uitgeschreven. Toch kiest Daphne Agten vaak voor een combinatie van de twee, net als Jade Mintjens.
“Ik weet ook graag wat er in de uitzending zoal aan bod komt. Als je dan bijvoorbeeld weet dat Erik (Van Looy, PD) graag een bepaald dansje wil demonstreren, dan kun je daar een beetje naartoe werken. Ik weet dat ik nu waarschijnlijk een soort moeder Theresa zal lijken, maar het grootste deel van mijn voorbereiding bestaat erin om uit te zoeken wat ik wel en niet over bepaalde kandidaten mag zeggen”, zegt Daphne in De Morgen.
Daphne weet graag wie er als kandidaat in de stoel zit en wt ze hebben gedaan. Al doet ze haar research wel heel grondig.
“Ik heb altijd al een gezonde interesse in mijn medemens gehad. Roddelen is er niet het juiste woord voor, maar ik weet graag dingen over mensen. Op de toneelacademie kende ik bijvoorbeeld alle studenten bij naam. Wat soms tot vreemde situaties leidde. Dan raakte ik met iemand aan de praat, had die er geen idee van wie ik was, maar kon ik wel zijn of haar naam, familienaam en de titel van de afstudeervoorstelling opsommen waarin die te zien was.”