.
Dieter en Romy uit Huis Gemaakt 2026
zondag 5 juli 2026

Dieter en Romy (Huis Gemaakt): “Dat maakte het extra zwaar”

Heel pittig

Niet alleen voor Dieter en Romy was ‘Huis Gemaakt’ een pittig parcours, ook voor de ouders van Dieter was het pittig. Zij stonden in voor de zorg van de drie kinderen van het koppel.

En dan is er nog een momentje geweest waarop de jongste in het ziekenhuis belandde. Bovendien was hij elk weekend ziek tijdens de wintermaanden.

“Dat maakte het extra zwaar, want telkens moesten we hem achterlaten. Als ouder voelt dat echt verschrikkelijk. Ik ben heel vaak in tranen vertrokken”, zegt Romy in Story.

Op zo’n momenten twijfelde het koppel heel erg of ze een juiste beslissing hadden gemaakt om mee te doen aan het programma.

“Maar uiteindelijk hebben we volgehouden, omdat we wisten waarvoor we het deden. We wilden alles op alles zetten om die woning voor onze kinderen te winnen. En het is ons gelukt.”

Zowel Romy en Dieter als de drie kinderen hebben elkaar heel erg gemist. Zij zijn blij dat het erop zit.

“Overdag viel dat misschien nog mee, omdat ze altijd bezig waren. Maar wanneer we 's avonds videobelden, zagen we vaak dat ze het moeilijk kregen. Sindsdien zijn het echte velcro-kindjes geworden. Ze plakken voortdurend aan mama en papa.”