Alex Agnew: “Daarom werd het interessant voor mij”
De meesten kennen Alex Agnew als comedian, maar weinigen weten dat Alex ook zingt. Hij tourt vaak door Vlaanderen met de songs van The Doors.
“The Doors was de eerste band waarvan ik echt grote fan was. Al tijdens de repetities van m'n show - 'The Doors performed by Alex Agnew' - voelde ik dat er iets bijzonders gebeurde. Voor mij is het een groep die met geen enkele andere te vergelijken is”, zegt hij in Primo.
Voor Alex is de combinatie van de leden van de band iets unieks. Iets wat je bij geen enkele andere band lijkt te vinden.
“Jim Morrison stond symbool voor het pure verzet tegen de oudere generatie. Mijn vader vond die muziek dan ook verschrikkelijk - zoals hij later ook een hekel had aan new wave, punk en heavy metal. Net omdát hij het zo categoriek afwees, werd het voor mij interessant.”
De visie van Jim was donkerder en niet het typische naïeve hippie-ideaal. Dat zorgde voor een soort van verbondenheid.
“Ik was zelf een vrij teruggetrokken kind in de jaren tachtig. We groeiden op met de constante dreiging van de atoombom tijdens de Koude Oorlog. Die existentiële onzekerheid maakte deel uit van onze leefwereld. De schaduwzijde van The Doors sloot daar perfect bij aan.”

